neděle 16. září 2007

Muoi - druhý z letní vlny jihokorejských horrorů

Jihokorejská duchařina Muoi, jejíž scénář má na svědomí režisér podařeného mysteriózního kousku Dead Friend, se chlubila pěkným trailerem, ale na druhou stranu neslibovala býti něčím extra. To se při první projekci - prozatím bez titulků - beze zbytku potvrdilo. Příběhu podaném jen v korejštině jsem ne úplně porozuměl. Mladá spisovatelka si vyjede kvůli psaní druhé novely do Vietnamu, aby se osobně obeznámila s místní legendou o nešťastné dívce Muoi. Samozřejmě se začnou dít věci... Nic nového pod sluncem. Opět flashbacky, hezké obrázky a hafo asijských koček (tentokrát kromě Korejek i Vietnamky). Ze začátku se díky scéně s lámáním nohy a kyselinou ve tváři zdá, že Korejci přitvrdili, ale bohužel nás až na závěrečnou část čeká už jen méně zajímavá osvětlovací a ukecaná rovina příběhu. Ačkoliv vlasatice s konopnou oprátkou kolem krku (své oběti jak jinak škrtí) patří k těm lepším a sekvence z podzemí je fajn, vychází mi jako prozatímní hodnocení filmu průměrných 5-6/10 a verdikt: neurážlivá jednohubka určená výhradně fandům duchařin. Ještě uvidíme, jak se s titulky vyvrbí kompletní příběh. Ale těžko budu hodnotit lépe.

2 komentáře:

jakudo řekl(a)...

Tak jsem si přečetl hodně s Tvojich článků (jsem totiž milovníkem filmů, zejména hororů) a velice moc děkuji za mnoho typů. Už jsem pár asijských filmů viděl a docela se mi líbí, takže hned musím někde sehnat ty horory!

tombac řekl(a)...

Ahoj, to jsem rád, že jsem pomohl s výběrem. Docela závidím, že jseš v té Koreji a můžeš na všechny ty novinky do kina. I když zřejmě bez anglických titulků. Pokud nejsi náročný, tak z jihokorejské horrorové tvorby nejsou špatné ještě Face, Unborn But Forgotten, D-Day, Cello, Apartment a Red Shoes. Některé z nich se možná blíží k průměru, ale i to mi stačí ke spokojenosti. Duchařiny mám ve velké oblibě :)